Par mums

SIA „Tilaudi” atrodas Ragaciemā, Lapmežciema pagastā, Engures novadā.

Uzņēmums savu saimniecisko darbību uzsācis jau 1995. gadā kā Pildiņa IU “Liedags”, kas nodarbojās ar ceptu nēģu želejā ražošanu, par izejvielām izmantojot tikai vietējo zvejnieku iekšējos ūdeņos- upēs noķertos nēģus. Uzņēmums svaigos nēģus iegādājas no zvejniekiem Pāvilostā, Ventspilī, Carnikavā, Vecmīlgrāvī, kas nēģus zvejo Ventā, Salacā, Daugavā un Sakā.
Pieaugot ražošanas apjomam, un nepieciešamībai pārreģistrēt uzņēmumu komercreģistrā, 2003.gadā tika IU “Liedags” reorganizēts par SIA “Tilaudi”.

Uzņēmuma darbībai piemīt sezonāls raksturs, jo nēģu nozveja notiek periodā no septembra līdz maijam, vasaras sezonā nēģus nezvejo un pircējiem šis produkts nav pieejams.

Lai nodrošinātu uzņēmuma darbības stabilitāti un iespēju saražoto produktu pārdot par iespējami augstāku cenu, kā arī lai nodrošinātu produkta pieejamību pircējiem arī vasaras sezonā, ir uzsākts fasēt ceptus nēģus želejā stikla burciņās, kurām realizācijas termiņš ir 1 gads. 2018. gadā uzņēmums piedalījās biedrības „Partnerība laukiem un jūrai” izsludinātā projektu konkursā, un izmantojot EJZF finansējumu. Projekta ietvaros iegādājās sterilizācijas iekārtu-autoklāvu. Šāds fasējuma veids šobrīd Latvijā netiek veikts, tāpēc tas ir inovatīvs projekts ne vien Ragaciema pusē, bet arī Latvijas mērogā.

2010. un 2013.gados uzņēmums realizēja 2 EZF projektus, kuru ietvaros tika iegādāts kravas mikroautobuss un vieglais auto ar kravas kasti , kā arī fasējamā iekārta, noliktavas datorprogramma un strāvas ģenerators.

Sadarbības partneri: RIMI, Stockmann, Sky, Elvi, TOP